LKU kredito unijų grupės atstovai geriausių sprendimų sėmėsi iš Vokietijos „Raiffaisen“ kooperatinių bankų
LKU kredito unijų grupės vadovai rugpjūčio pabaigoje nagrinėjo Vokietijos „Raiffaisen“ kooperatinių bankų grupės veiklos specifiką ir gerąją veiklos praktiką. Vizito metu buvo taip pat apžvelgiama šioje kooperatinių bankų sistemoje veikianti tarpusavio garantijų sistema (IPS), bankų valdymas, rizikos vertinimas ir bankų reitingavimas.
„Raiffaisen kooperatinė bankų sistema pasirinkta neatsitiktinai. Tai puikus kooperatinės bankininkystės modelis, kuris egzistuoja ne vieną šimtmetį, yra išbandęs daug įvairių situacijų, taikęs daugelį populiarių ir nepopuliarių sprendimų. Atsižvelgiant į tai, kad šiais metais Lietuvos Respublikos Seime buvo tvirtinama kredito unijų veiklos koncepcija, analizuojami galimi Kredito unijų projektų įstatymų projektai, pravartu patiems susipažinti su kitų valstybių kooperatinėmis kredito įstaigomis, iš pirmų lūpų išgirsti apie jų taikomus sprendimus ir atitinkamai išnagrinėti, kas gali tikti Lietuvos kredito unijoms.“, - teigia LCKU valdybos pirmininko pavaduotojas Ramūnas Stonkus.
Pasak R. Stonkaus, daugiausiai įspūdžių paliko apsilankymas vietinio kooperatinio banko padalinyje. Susitikimo metu buvo diskutuota apie kapitalo formavimo principus, pelningumo didinimo būdus, narių įtraukimą į finansų įstaigos veiklą. Taip pat delegacijos nariai lankėsi „Raiffaisen“ mokymų centre, susipažino su mokymų programomis ir mokymų planais.
Vokietijos kooperatiniuose bankuose lankėsi kredito unijų atstovai iš Lietuvos centrinės kredito unijos, kredito unijų „Zanavykų bankelis“, „Vievio taupa“, „Sūduvos parama“, Akademinės kredito unijos, Raseinių, Jurbarko, Šilutės, Palangos, Alytaus kredito unijų.
Vokietijos kooperatinių bankų sistema „Raiffaisen“ - 165 metus sėkmingai veikianti kooperatinės bankininkystės tradicijas puoselėjanti finansų įstaiga. „Raiffaisen“ sudaro 1047 kooperatinai bankai, kurie vienija 18 mln. narių ir 31 mln. klientų, o pati sistema užima 20 proc. Vokietijos finansų rinkos.